Uzamykací systém QSC

V současné době existuje kolem 20 hlavních výrobců rypadel, z nichž mnozí dodávají řídicí systémy rychlého připojení. Jsou však všichni rozdílní a žádný z nich neodpovídá protokolům tažného zařízení tažného stroje Engcon.

Uzamykací systém QSC

U tiltrotátoru s přímým připojením to není problém, ale s nastavením dvojitého závěsu existuje jasné riziko nesprávné obsluhy. Proto jsme standardizovali montáž QSC ve všech instalacích s dvojitým závěsem pomocí ovládacích prvků DC2 nad 6 tun.

U systému zamykání Standard Control (QSC) od společnosti Engcon je funkce ovládání závěsu standardizována bez ohledu na značku a model bagru. Přestože je speciálně navržen pro takzvaná uspořádání s dvojitým závěsem (kde je tiltrotator namontován na závěsu, který je trvale připojen k bagru), systém funguje stejně dobře pro přímé montáže.

Ergonomicky navržená QSC má intuitivní posuvný kryt, který okamžitě identifikuje ovládané tažné zařízení - buď horní (strojové) nebo spodní (tiltrotátorové) tažné zařízení.

V každém případě je operace závěsu stejná; s požadavkem na současné stisknutí dvou tlačítek pro otevření nebo zavření závěsu. Systém také používá snímač tlaku ramene ramene k detekci tlaku na zemi, což zase stanoví požadavek, aby bylo příslušenství uzemněno před otevřením závěsu - čímž se zabrání náhodnému pádu kbelíků.

Spolu s rychlým závěsem Q-Safe QSC dále zvyšuje bezpečnost pomocí zvukového vizuálního výstražného systému. Pokud obě nápravy korby nejsou ve správné poloze, systém použije zvukové a světelné poplachy. Je také možné specifikovat výložník a otočný zámek, když je závěs v nebezpečném stavu jako volitelný doplněk.

Rychlý závěs Q-Safe ve spojení s QSC a světelným modulem QLM znamená, že společnost Engcon dodává jeden z nejbezpečnějších operačních systémů rychlého závěsu na světě. To znamená, že operátor vždy ví, co se děje a kdy se to stane.

   
Máte zájem o naše služby?

Odesláním požadavku souhlasíte se zpracováním osobních údajů.